Lipolaser – skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej

Regeneracja organizmu
Czerwiec 25, 2019
Odpowiednie nawodnienie organizmu
Lipiec 9, 2019
Show all
Lipolaser – skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej

Lipolaser to urządzenie, mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej. Emituje światło czerwone o długości 650-660 nm. Laser działa jedynie na komórki tłuszczowe, nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych. Wiązka świetlna lasera przenika głęboko w warstwy skóry i skupia się na komórkach tłuszczowych, w których dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny, można wykonywać przez cały rok i jest bardzo krótki, bo trwa tylko 30 min. 

Co się dzieje z tkanką tłuszczową?

Pod wpływem promieniowania wewnątrz komórki tłuszczowej dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej, która prowadzi do rozbicia trójglicerydów na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe. Zmiany chemiczne prowadzą do powstania kanałów w błonie komórkowej, przez które wydalane są uwolnione w trakcie zabiegu kwasy tłuszczowe. Należy zaznaczyć, że lipolaser nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje w kontrolowany sposób ich zawartość i objętość. Komórki tłuszczowe tracą swój okrągły kształt, a tłuszcz z ich wnętrza jest stopniowo uwalniany. Można to porównać do przemiany winogrona w rodzynkę 🙂 Powstałe metabolity transportowane są przez układ limfatyczny, a następnie wydalane z organizmu.

Jak wygląda zabieg i na jakie partie ciała można go stosować?

Na wybraną partię ciała przykładane są głowice emitujące wiązki laserowe, powodujące rozpad trójglicerydów. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, dający jedynie uczucie delikatnego ciepła. Do zabiegu kwalifikują się nie tylko miejsca powszechnie znane z odkładania się w nich tłuszczu, czyli uda, brzuch, pośladki czy boki, ale także ramiona czy podbródek.

Zabiegi wykonujemy dwa razy w tygodniu. W celu uzyskania najlepszych efektów zalecane jest przeprowadzenie serii około 8 zabiegów (w indywidualnych przypadkach, w zależności od grubości tkanki tłuszczowej, może być wymagane przeprowadzenie większej ilości zabiegów). Dodatkowo dla wzmocnienia efektów należy stosować dietę lekkostrawną a po przeprowadzonym zabiegu wykonać intensywny trening.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty lipcowej, w której w promocji mamy pakiety zabiegów lipolaserem 🙂 Szczegóły dostępne na naszym Facebooku 🙂