Mezoterapia igłowa – co to za zabieg i na czym polega?

Eksfoliacja kwasami – dlaczego warto skorzystać z zabiegu?
wrzesień 24, 2021
Show all
Mezoterapia igłowa – co to za zabieg i na czym polega?

Mezoterapia igłowa to nowość w naszym salonie. Po wielogodzinnym szkoleniu nareszcie możemy stosować ten wspaniały zabieg u naszych Klientek. Jeśli jeszcze nie wiesz czym jest mezoterapia igłowa i dla kogo jest przeznaczona to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł – być może to idealny zabieg właśnie dla Ciebie 😊

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny, który od lat cieszy się popularnością wśród osób chcących w efektywny sposób poprawić swoją urodę. Zaliczana jest do jednego z częściej wybieranych zabiegów estetycznych – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Przeprowadza się ją już od ponad 50 lat, dlatego też uważa się, że mezoterapia igłowa jest zabiegiem dobrze dopracowanym, a zarazem bezpiecznym.

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczny zabieg polegający na serii drobnych i gęstych nakłuć. Głębokość nakłuć zależy przede wszystkim od problemów skórnych, których chcemy się pozbyć, a także od tego jakie preparaty zostają zastosowane. Poprzez nakłucia wprowadza się w głąb skóry aktywne substancje zawierające odpowiednio dobrane składniki, które mają na celu poprawienie jakości i kondycji skóry.

Zabieg ten stosowany jest w celu poprawienia napięcia skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i innych partii ciała oraz w celu redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Świetnie się sprawdzi również w leczeniu blizn po trądzikowych. Oczywiście wszystkie preparaty stosowane podczas zabiegu są dobierane indywidualnie do każdego Klienta.

Zabiegi mezoterapii igłowej stosuje się w leczeniu wielu chorób skóry takich jak: przebarwienia, łojotok, osłabienie włosów, wypadanie włosów i łysienie czy cellulit a także w profilaktyce przeciwstarzeniowej skóry oraz w usuwaniu objawów starzenia się skóry związanych z wiekiem, ekspozycją na słońce, paleniem tytoniu. Przede wszystkim chodzi tutaj o drobne linie, zmarszczki, utratę jędrności, elastyczności, blasku skóry, cieniach i zmarszczkach wokół oczu.

Dla kogo przeznaczona jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polecanym osobom w każdym wieku. Dzięki indywidualnym konsultacjom możliwe jest dopasowanie składników idealnych dla potrzeb skóry.

Przeznaczona jest dla każdego kto nie jest zadowolony z kondycji swojej skóry. Czyli dla osób, z cerą szarą, zmęczoną, z wyraźnymi oznakami starzenia. Również dla osób zmagających się z rozstępami, z cellulitem, bliznami oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Mezoterapia igłowa przeprowadzana jest przy użyciu niewielkiej igły, którą wykonujemy drobne ukłucia na głębokość maksymalnie 4mm. Wprowadzenie substancji aktywnych zawierających odpowiednio dobrane składniki do głębszych warstw naskórka pozwala osiągnąć znakomite efekty.

Należy pamiętać, że minimum 48 h po zabiegu trzeba unikać bezpośredniej ekspozycji na promienie słoneczne. Trzeba również zrezygnować z basenu, sauny, kosmetyków o działaniu podrażniającym oraz szorstkich ręczników.

Jakie są przeciwwskazania?

Mezoterapia igłowa jest techniką dosyć bezpieczną i nie mającą zbyt wielu przeciwwskazań oraz efektów ubocznych mogących pojawić się w trakcie lub po zabiegu. Warto jednak zapoznać się ograniczeniami, które mogą istotnie wpływać na zabieg oraz zdrowie osoby poddawanej zabiegowi. Do głównych przeciwwskazań zalicza się:

  • ciąża i laktacja,
  • czynne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • nadwrażliwość na stosowane substancje,
  • zażywanie antykoagulantów,
  • zażywanie doustnych kortykosteroidów,
  • poważna egzema, łuszczyca,
  • niestabilna cukrzyca,
  • choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia.

Jakie daje efekty?

Choć efekty mezoterapii igłowej widać już po pierwszym zabiegu to pożądane efekty można uzyskać przy przeprowadzeniu serii około 4 zabiegów. Wykonuje się je w odstępach 1-4 tygodni.

Mezoterapia igłowa prowadzi do głębokiego nawilżenia i uzupełnienia niedoborów i minerałów w warstwach skóry. Wspomaga mikrokrążenie, co stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększa napięcie oraz elastyczność skóry. Powoduje, że znikają oznaki zmęczenia, a sama cera jest widocznie zrewitalizowana. Po serii zabiegów wykonanych w określonych odstępach czasowych poprawia się również gęstość skóry.

Generalnie efektem mezoterapii igłowej jest odżywiona, lepiej ukrwiona skóra. Tkanki w miejscach, w których zostało podane serum, znacznie sprawniej przeprowadzają naturalne procesy, takie jak wytwarzanie kolagenu czy metabolizm.

W zależności od składu podanego preparatu, efekty będą się różnić.

Efekty mezoterapii igłowej widoczne są przez długi czas i to już po pierwszym zabiegu.

Jeżeli marzy Ci się poprawa kondycji Twojej skóry twarzy, szyi oraz dekoltu – serdecznie zapraszamy do skorzystania z zabiegu mezoterapii igłowej w Boczkach na bok 😊