Kriolipoliza – zabieg mrożenia tkanki tłuszczowej

Przetrenowanie czy przemęczenie?
Lipiec 11, 2019
Napoje izotoniczne
Lipiec 23, 2019
Show all
Kriolipoliza – zabieg mrożenia tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej przez działanie niskiej temperatury. Podczas kriolipolizy następuje zassanie i zmrożenie fałdu tkanki tłuszczowej. Efektem jest znaczny i trwały ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu, na wybraną partie ciała przykładamy specjalną głowice, która pod ciśnieniem zasysa fałd skóry wraz z tkaną tłuszczową. Wówczas obszar ten jest stopniowo i w kontrolowany sposób schładzany do temperatury +3°C. Zachowanie odpowiednio niskiej temperatury oraz czasu zabiegu, prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych.Pod wpływem niskiej temperatury, lipidy wypełniające komórki tłuszczowe przechodzą ze stanu ciekłego w stały i ulegają procesowi krystalizacji. A gdy błona komórki ulegnie uszkodzeniu, to w komórce ustają procesy życiowe.  Następnie zniszczone komórki tłuszczowe są stopniowo wydalane z organizmu, w zupełnie naturalny sposób poprzez procesy metaboliczne.

Kriolipoliza jest jednym z najczęściej polecanych zabiegów wyszczuplających, przynoszących długotrwałe efekty. Ten nieinwazyjny i bezbolesny zabieg jest najlepszą alternatywą dla równie skutecznej, ale bolesnej i inwazyjnej liposukcji.

 

 

Na jakie partie ciała wykonujemy zabieg?

Zabiegowi kriolipolizy możemy poddać wiele części ciała. Najczęściej wykonujemy zabiegi na brzuch, boczki i uda, możemy wykonać zabieg również m.in. na łydki, plecy czy ramiona, w zależności od problemu. Każda klientka cechuje się indywidualną budową, tkanka tłuszczowa rozkłada się w różnych miejscach  dlatego przed zabiegiem pomagamy wybrać odpowiedni obszar i partię ciała, którą poddamy schładzaniu. 

 

Efekty kriolipolizy

Zabieg kriolipolizy zapewnia po jednej sesji utratę od 25 do 45% grubości warstwy tłuszczowej w miejscu poddanym zabiegowi. Ze względu na stopniowy proces naturalnego usuwania tłuszczu z organizmu, pierwsze efekty pojawiają się po ok. 2 tygodniach od zabiegu, zaś największych rezultatów należy się spodziewać po 6 tygodniach. Zabieg kriolipolizy lipocryo możemy powtórzyć, w zależności od oczekiwanego efektu, najwcześniej po 4 tygodniach.

 

 

Zabieg kriolipolizy w Boczkach na Bok wykonujemy raz w miesiącu, zapraszamy do śledzenia naszego Facebooka, na którym zamieszczamy informacje o najbliższych zabiegach 🙂