Zabiegi na cellulit - Boczki na bok

Zabiegi na cellulit

Czym jest cellulit?

Cellulit (tzw. pomarańczowa skórka) to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Istnieją dwie postacie cellulitu: lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej - gdzie komórki tłuszczowe gromadzą się w zbyt dużych ilościach po zewnętrznej górnej części ud, w okolicy kolan, na biodrach oraz brzuchu; drugą postacią jest lipodystrofia – jest to proces niszczący tkanki, czego przyczyną są zastoje w naczyniach limfatycznych jak i krwionośnych. Skutkuje to powstaniem obrzęku oraz zaburzonym mikrokrążeniem, a w postępującej fazie powstaniem guzków i guzów, poprzez zamknięcie komórek tłuszczowych w kapsułach tkanki łącznej.

Na powstanie cellulitu mają wpływ czynniki takie jak: czynniki genetyczne ( budowa ciała, predyspozycje dziedziczne), zaburzenia hormonalne (okres dojrzewania, okres ciąży, leczenie hormonalne – tutaj dużą rolę odgrywają hormony żeńskie, dlatego problem cellulitu dotyczy głównie kobiet), zaburzenia krążenia i limfy, zła dieta ( nadmiar tłuszczów, cukrów, używek), mała aktywność fizyczna oraz stres.

Jakie są rodzaje cellulitu? Jak je rozpoznać?

Pod względem twardości skóry rozróżniamy:

- Postać twarda – występuje u kobiet aktywnych fizycznie, gdzie cellulit jest widoczny jedynie po uszczypnięciu skóry, która jest jędrna;
- Postać wiotka – występuje u kobiet mało aktywnych fizycznie, kobiet po 40r.ż. lub u kobiet które w krótkim czasie zrzuciły sporo kilogramów, widoczne są na skórze liczne zagłębienia, a sama skóra nie jest tak napięta;
- Postać obrzękowa – występuje u kobiet z problemami krążenia, w miejscu uciśnięcia skóry pozostaje wgłębienie, na skórze widoczne żylaki oraz naczynka;
- Postać mieszana – najczęściej spotykana postać, która łączy wyżej wymienione.

W walce z niechcianym defektem skórnym przychodzą Boczki na bok ze sporym wachlarzem zabiegów. Takich jak:

 

Endermlogia LPG– bardzo doceniana przez Nasze klientki

Podczas zabiegu następuje pobudzenie komórek skóry właściwej, zwiększenie rozpadu komórek tłuszczowych w adipocytach, zwiększenie powstawania kolagenu i elastyny, usprawnienie mikrokrążenia i limfy, co działa przeciwobrzękowo, pomaga usunąć toksyny z organizmu, a przy tym niektórych relaksuje oraz uspokaja.

Więcej informacji
SOIN_INTEGRAL_3www
 

masaż manulany, masaż bańką chińską

Znany od czasów starożytnych. Masaż redukuje guzki i złogi tłuszczowe, pobudza tkankę łączną, poprawia jędrności skóry, przepływ limfy, co zmniejsza obrzęk, obszar ciała poddany masażowi jest dobrze przygotowani na przyjęcie składników aktywnych z kosmetyków. (W domowych warunkach zalecamy masaż peelingiem Herla, spowoduje wzmożone ukrwienie skóry, dzięki czemu roślinne składniki aktywne z maski, balsamu lepiej wnikną w skórę.)

Więcej informacji
c700x420
 

Liposukcja ultradźwiękowa- nowość

Podczas zabiegu promieniowanie podczerwone rozgrzewa tkankę, a fale ultradźwiękowe uszkadzają błonę komórek tłuszczowych, pobudzają przepływ krwi i limfy, oraz przyspieszają przemianę materii.

Więcej informacji
87407302_635076877064327_7726164888648679424_n
 

Liposukcja ultradźwiękowa- nowość

Dzięki wykorzystaniu pola elektrycznego i magnetycznego temperatura tkanki podskórnej ulega podwyższeniu, powstałe ciepło zwiększa przemianę materii, przyspiesza lipolizę oraz rozszerza naczynia krwionośne, poprawia elastyczność skóry.
92250724_234401707615357_3982547247425388544_n
 

Żelazko antycelullitowe

Podczas zabiegu rozbijane są złogi tłuszczowe, zastoje limfatyczne, zwiększa się ukrwienie, pobudza skórę do regeneracji, napina i ujędrnia ją.

Więcej informacji
Zelazko_Cialo_1
 

Kriolipoliza

Zabieg pomoże nie tylko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej ale i poprawi krążenie, utlenienie komórek oraz wpłynie na lepsze napięcie i ujędrnienie skóry.

Więcej informacji
kriolipoliza
Nie zapominajmy też, że o samej aktywności fizycznej przy walce z cellulitem. Nasz sprzęt vacu bieżnia oraz vacu rower mają dodatkowo wbudowaną funkcje Lipo, która jest doskonała dla kobiet zmagających się cellulitem. Poprzez zmiany ciśnień podczas treningu, zainicjowany jest odpowiedni przepływ limfy w kończynach, dzięki czemu zapobiegamy zastoją limfatycznym. Dodatkowo na rozbicie złogów tłuszczowych, ujędrnienie skóry polecamy niezastąpione BodyRoll.