Fale radiowe na cellulit i rozstępy - Boczki na bok

Fale radiowe na cellulit i rozstępy

Presoterapia czyli drenaż limfatyczny
kwiecień 22, 2020
Lipolaser – bezbolesne odchudzanie
maj 6, 2020
Show all
Fale radiowe na cellulit i rozstępy

Fale radiowe na cellulit i rozstępy

W skrócie co to cellulit i jego rodzaje

Cellulit (skórka pomarańczowa) powstaje wtedy, gdy pod skórą gromadzi się zbyt dużo wody lub tłuszczu. Istnieją dwa rodzaje cellulitu: wody (twardy) i tłuszczowy (miękki). Jak działają fale radiowe na cellulit i rozstępy? O tym więcej w dzisiejszym wpisie.

Cellulit wodny jest spowodowany nadmiernym gromadzeniem wody i toksyn w tkankach. W konsekwencji następuje rozrost i nierównomierne rozmieszczenie lipidów w tkance tłuszczowej podskórnej. Natomiast cellulit tłuszczowy jest to rozrost komórek tłuszczowych, w wyniku czego powstają grudki, które uciskają na naczynka, co utrudnia usuwanie wody i toksyn z tkanek.

Porównanie nóg sprzed i po serii zabiegów falą radiową i żelazkiem antycellulitowym w Boczki na bok.

Porównanie nóg sprzed i po serii zabiegów falą radiową i żelazkiem antycellulitowym w Boczki na bok.

Działanie fal radiowych na cellulit

Fale radiowe na cellulit, czyli promieniowanie elektromagnetyczne absorbowane jest w znacznym stopniu właśnie w podskórnej tkance tłuszczowej – gdzie mieści się winowajca pomarańczowej skórki, ale także w  mięśniach, płynach ustrojowych i narządach miąższowych, gdzie wytwarzane jest ciepło. Szybkość wytarzania ciepła w komórkach nie jest jednakowa. Najsilniej podgrzaniu ulega komórka tłuszczowa, a słabiej mięśniowa.

Sposobem, by zapanować nad cellulitem jest stymulowanie komórek do spalania zapasów tkanki tłuszczowej, co przyspiesza zabieg fal radiowych.

W zabiegu falami radiowymi, w adipocytach zachodzi proces selektywnej termolipolizy (czyli rozpadu trójglicerydów, na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol), rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie ich utlenowania, co przyspiesza proces metabolizmu komórek. Sam proces podgrzania tkanek o 1 stopień, powoduje przyspieszenie przemiany materii o 3,6%. Wzrost temperatury wpływa także na rozluźnienie mięśni i usprawnienie ich skurczu.

Reasumując zastosowanie RF – fal radiowych – przyczynia się do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, zmniejszenia problemów związanych z cellulitem, oraz modelowania sylwetki w zabiegach na ciało.

Jak Fala Radiowa działa na rozstępy?

Ciepło powstałe podczas zabiegu RF wpływa także na wzmożoną pracę komórek skóry właściwej odpowiedzialnej za produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, czyli za napięcie, jędrność i nawilżenie skóry. Reorganizacja włókien kolagenowych, nowe włókna kolagenu i elastyny oraz obkurczenie tkanki łącznej wpływają na zmniejszenie widoczności rozstępów, co przy świeżych zmianach zauważalne jest natychmiastowo.

Jak i kiedy połączyć fale raiowe z żelazkiem antycelullitowym?

Łączenie zabiegów wzmacnia i przyspiesza ich efekty. Dodatkowa stymulacja mięśni prądami TENS obecnymi w żelazku antycellulitowym oraz obecność chromoterapii, aktywującej syntezę kolagenu, działa regeneracyjne na komórki, wspomagając nie tylko walkę z cellulitem, ale również walkę z rozstępami.

Cellulit widoczny na udzie.

Cellulit widoczny na udzie.