Światowy Dzień Walki z Otyłością

Zabiegi kosmetologiczne i ich wpływ na tkankę tłuszczową
Październik 22, 2019
Efekt jo-jo
Październik 29, 2019
Show all
Światowy Dzień Walki z Otyłością

24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością. Otyłość i nadwaga to jeden z głównych problemów zdrowotnych świata, który stanowi istotne zagrożenie dla zdrowia i życia. Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) otyłość to nieprawidłowe lub nadmierne nagromadzenie tłuszczu w tkance tłuszczowej prowadzące do pogorszenia stanu zdrowia. To nie tylko problemem estetyczny, ale także stanowi ryzyko rozwoju wielu chorób oraz skrócenia oczekiwanego okresu życia. 

Według badań Światowej Organizacji Zdrowia, rocznie z powodu chorób związanych z nadwagą i otyłością umiera ponad 2,5 miliona osób. Wysokokaloryczna dieta, brak ruchu, nadmierne spożywanie cukru, soli i produktów wysoko przetworzonych to tylko niektóre z codziennych zachowań, które prowadzą do gromadzenia się zbędnych kilogramów. Efektem mogą być choroby, takie jak cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, zwyrodnienie całego układu kostno–stawowego, miażdżyca a także problemy psychiczne. Otyłość średnio skraca życie o 14 lat. Wyliczono, że w Unii Europejskiej z powodu nadwagi i otyłości rocznie jest już o 100 tys. nowotworów więcej a w przyszłości aż 2/3 wszystkich chorób będzie związanych z nadmierną masą ciała.

Otyłość w Polsce

Z danych przestawionych podczas zainaugurowanej wiosną 2019 r. kampanii edukacyjnej „Otyłość kontra zdrowie” wynika, że otyłość występuje już u 25,2% Polaków, a według prognoz w 2025 r. otyłych będzie w naszym kraju 30% mężczyzn i 26% kobiet. Jeszcze więcej Polaków ma nadwagę: aż 68% mężczyzn i 53% kobiet.

 

 

Podstawą zapobiegania rozwojowi nadmiernej masy ciała jest regularna aktywność fizyczna oraz prawidłowe żywienie. Z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością Boczki na Bok przygotowały specjalne promocje. 

20% rabatu na:

 

Promocja obowiązuje tylko w czwartek 24.10. Promocje nie łączą się i można je zakupić tylko jednokrotnie. Aktywacja karnetów/pakietów zabiegowych do 31.10.2019