Pierwsza wizyta u dietetyka - Boczki na bok

Pierwsza wizyta u dietetyka

Presoterapia – Limfodrenaż w Boczki na bok
listopad 28, 2019
Dzień kobiet
marzec 6, 2020
Show all
Pierwsza wizyta u dietetyka

Chcesz schudnąć, jednak pomimo wprowadzenia aktywności fizycznej i rezygnacji ze słodyczy Twoja waga się nie zmienia? Dobrym rozwiązaniem może być wizyta u dietetyka, który ustali prawidłową dietę, wskaże błędy żywieniowe oraz pokaże jak zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie warto stresować się taką wizytą, choć zapewne przyznawanie się do wszystkich dietetycznych grzeszków może nie być najłatwiejszym i najprzyjemniejszym zadaniem. 😉

Pierwsza wizyta u dietetyka to ta najważniejsza, na niej określamy problemy, z którymi chcemy sobie poradzić i cele, które chcemy osiągnąć. Na taką wizytę należy przeznaczyć około godziny, składa się ona z kilku elementów: przeprowadzenie analizy składu ciała, wywiad zdrowotny oraz wywiad żywieniowy. 

 

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Każda pierwsza wizyta dietetyczna polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu zdrowotno – żywieniowego. Dobrze jest przygotować się do takiej wizyty.

Przed konsultacją dietetyczną warto zrobić dzienniczek żywieniowy, w którym zapiszemy spożyte posiłki w ciągu ostatnich trzech dni. Warto wykonać takie notatki starannie i przede wszystkim szczerze, nie zapominając o małych „nic nie znaczących” przegryzkach czy też słodkich napojach. 

 

 

Oprócz wspomnianego dzienniczka żywieniowego bardzo ważnym elementem są aktualne wyniki badań. Przede wszystkim przydatne będą: morfologia krwi, lipidogram, glukoza na czczo, hormony tarczycy. Ważne, aby nie były one wykonane wcześniej niż do 6 miesięcy przed wizytą. W przypadku dodatkowych schorzeń należy również przynieść ze sobą inne aktualne badania. Jeśli cierpisz na chorobę, w której żywienie odgrywa kluczową rolę warto zabrać również zalecenia od lekarza, a także listę spożywanych leków i suplementów diety wraz z dawkowaniem.

Przebieg wizyty

Podczas wizyty zostanie przeprowadzona i omówiona analiza składu ciała, dlatego dzień wcześniej i w dzień wizyty należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych, gdyż może to doprowadzić do zafałszowania wyników analizatora. Na analizę warto przyjść również ok. 2 godziny po posiłku, a także w miarę możliwości ograniczyć spożywanie płynów. Analiza składu ciała przedstawi nam m.in. zawartość tkanki tłuszczowej, masy kostnej. Szczegółowe informacje o analizie składu ciała znajdziecie w tym artykule. 

 

Wywiad żywieniowy jest podstawowym elementem pierwszej wizyty. Jego dokładne przeprowadzenie pozwala na uchwycenie błędów żywieniowych, które mogą być przyczyną dotychczasowych „dietetycznych porażek”. Jest niezbędny, gdyż na jego podstawie ustalamy zalecenia dietetyczne. W ten sposób możemy ustalić całkowicie indywidualną, dostosowaną do stanu zdrowia dietę.

 

Po wnikliwej analizie dotychczasowego sposobu odżywiania przechodzimy do działania. Ustalamy priorytety, przeprowadzamy edukację żywieniową, korygujemy popełniane błędy i dążymy razem do celu.

 

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z poradnictwa dietetycznego w Boczki na Bok. Z okazji Dnia Kobiet przygotowałyśmy darmowe konsultacje, więcej szczegółów znajdziecie na naszym Facebooku. 🙂