Jak podczerwień wpływa na trening?

Kosmetyki Herla
Październik 8, 2019
Masaż limfatyczny BodyRoll
Październik 15, 2019
Show all
Jak podczerwień wpływa na trening?

Trening na bieżni i rowerze Vacu wykorzystuje działanie podciśnienia, ale nie tylko. Dodatkową funkcją tych urządzeń jest podczerwień. Zastanawiałaś się czasami jak ona działa?

Podczerwień bardzo pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Od wielu lat wykorzystujemy ją w medycynie, fizykoterapii i kosmetologii. W bieżni i rowerku Vacu dobroczynna moc podciśnienia i podczerwieni została połączona w celu maksymalnej intensyfikacji wysiłku fizycznego i osiąganych efektów. Natomiast nasz orbitrek Infrared wykorzystuje samo działanie podczerwieni o zwiększonej mocy.

 

Promienniki podczerwieni do zastosowań zdrowotnych i pielęgnacyjnych są przeznaczone do leczenia głęboko ulokowanych źródeł bólu mięśni oraz urazów sportowych. Te reflektory żarowe doskonale sprawdzają się jako lokalne źródła ciepła do leczenia dolegliwości mięśniowych. Mogą również służyć do usuwania bólów reumatycznych. 

Dowiedziono, że ta forma terapii przyspiesza także leczenie różnego rodzaju urazów, takich jak kontuzje sportowe czy rany wolne od infekcji. Często przynoszą bardzo szybką i skuteczną ulgę. Metoda ta polega na lokalnej poprawie krążenia krwi w skórze w wyniku rozszerzania się naczyń. Skutkiem reakcji organizmu jest przyspieszenie transportu metabolitów i innych kluczowych związków biochemicznych, czyli przyśpieszenie przemiany materii, w tym tłuszczów. 

Działanie lamp podczerwonych

  • czterokrotnie zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej
  • przyspiesza przemianę materii
  • redukuje cellulit 
  • hamuje rozkład włókien kolagenowych i elastycznych, dzięki czemu skóra na dłużej zachowuje elastyczność, witalność i młody wygląd
  • oczyszcza i dotlenia skórę, poprawia jej koloryt, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia
  • zmniejsza napięcie mięśni 
  • wspomaga kurację odchudzającą.  

Przyjdź już dzisiaj i sprawdź sama jak działa trening w podczerwieni! 🙂