Zabiegi kosmetologiczne i ich wpływ na tkankę tłuszczową

Masaż limfatyczny BodyRoll
Październik 15, 2019
Światowy Dzień Walki z Otyłością
Październik 24, 2019
Show all
Zabiegi kosmetologiczne i ich wpływ na tkankę tłuszczową

Zabiegi kosmetologiczne są świetnym rozwiązaniem wspomagającym redukcję tkanki tłuszczowej. Nie można przy tym jednak zapomnieć o najważniejszych kwestiach w procesie odchudzania, a mianowicie o diecie i aktywności fizycznej. Ponadto, korzystając z zabiegów kosmetycznych należy pamiętać o łączeniu ich z treningami. 

Jak zabiegi wpływają na tkankę tłuszczową?

Kriolipoliza jest zabiegiem, podczas którego zasysamy fałd skórny i schładzamy tkankę tłuszczową. wpływem niskiej temperatury, lipidy wypełniające komórki tłuszczowe ze stanu ciekłego, przechodzą w stały – ulegają krystalizacji, a zjawisku temu towarzyszy wzrost objętości komórki. Gdy błona komórki ulegnie uszkodzeniu w komórce ustają procesy życiowe. Następnie w organizmie zachodzi proces fagocytozy, finalnym efektem jest stopniowa eliminacja komórek tłuszczowych z organizmu. 

Lipolaser wykorzystuje wiązkę świetlną przenikającą głęboko w warstwy skóry i kieruje się dalej na komórki tłuszczowe, w których, pod jego wpływem, dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej. Powoduje ona rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które przekazywane są do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane. 

Również Endermologia wpływa na tkankę tłuszczową, dzięki wykorzystaniu techniki lipomasażu. W trakcie zabiegu dochodzi do stymulacji tkanki tłuszczowej, która jest wydalana z organizmu w procesie metabolizmu. 

Czym jest metabolizm i jak możemy go przyspieszyć?

Metabolizm, to wszelkie reakcje chemiczne oraz zachodzące w związku z nimi przemiany energetyczne w komórkach. Odpowiednie tempo przemian metabolicznych ma nierozerwalny związek zarówno z aktywnością fizyczną, jak i z odżywianiem. Tempo przemian energetycznych, uzależnione jest zarówno od czynników, do tych niezależnych należy choćby wiek, płeć oraz uwarunkowania genetyczne. Metabolizm jest procesem cyklicznym, który aby zachodzić wewnątrz ciała potrzebuje energii pozyskiwanej z pożywienia.

Każdy z nas posiada pewne możliwości wpływania na tempo metabolizmu. Jednym ze sposobów na wzrost przemiany materii jest regularne trenowanie dyscyplin, angażujących duże grupy mięśniowe, do których zaliczyć można m.in. bieganie, kolarstwo, pływanie czy narciarstwo. Ponadto nie można zapominać o właściwej diecie czy stylu życia, które także wpływają na metabolizm. Według najnowszych zaleceń program treningowy służący redukcji tkanki tłuszczowej powinien składać się z dwóch części, tj. treningu siłowego oraz ćwiczeń tlenowych o dużej intensywności jako jego uzupełnienie. 

 

 

 

Reasumując, bardzo ważne jest, aby łączyć zabiegi kosmetyczne z wykonywaniem intensywnych treningów w celu usprawnienia metabolizmu i szybszego rozkładu komórek tłuszczowych.